Igår var en stor dag i mitt liv. Jag blev färdig med min, relativt korta, debutroman ”Fredlös.” Jag har skickat in ett manus till två olika förlag och väntar nu på besked inom tre månader. Färdigställningen av boken gick betydligt fortare än jag trodde. För er som inte kan vänta i tre månader finns faktiskt boken att köpa här på min blogg, enkelt och digitalt nedladdningsbart. Så tveka inte en sekund, kära följare.
Jag vill också passa på att tacka mina nya följare, både från Sverige och från andra länder som häromdagen gick upp till över ett tusen sidgillningar på min Facebook. Stort tack allihopa.
Här är en av mina alster jag har påbörjat. Trollkungen kallas han. han förekommer en kort stund i min roman, ifall ni undrar.
